REZERVASYON

Ada Mutfağının Lezzet İmzası

Büyük bir özenle seçilen; adaya has zeytinyağı, deniz ürünleri, eti, meyvesi ve sebzesiyle yörenin damak tadını tertemiz doğa ve masmavi denizle birlikte 1862 Restaurant’ta yaşayacaksınız.

Kahvaltı : 08:00 - 12:00

Ala Carte Restaurant : 12:00 - 23:30

Havuz Servisi : 11:00 - 19:00

GÜNEŞİ ALKIŞLARLA UĞURLA

Keyifli bir kahvaltıdan, geleneksel Ege mutfağıyla masmavi gökyüzü karşısında bir öğlen yemeğine ya da alkışlarla uğurlanan güneşle, yakamozlu samimi bir akşam yemeğine…

Cunda Adası’nın mükemmel atmosferi içerisinde Ege’ye has lezzet geleneğinin derinliklerine birlikte açılalım.

1862 Restaurant; iç ve dış mekanıyla sevdiklerinizle buluşacağınız, büyük toplantılar düzenleyebileceğiniz, her şeyin “ev yapımı” olduğu ve tadı damağınızda kalacak bir deneyim.

Restoran

ŞEFİMİZİN TARİFİ

“ Balkabağı Çorbası ”

Malzemeler
350gr bal kabağı,
1 adet defne yaprağı,
1 adet muskat,
10gr zeytinyağı,
10gr tereyağı,
5gr (1 adet) kabukları soyulmuş badem,
5gr ak biber,
3gr tuz,
1000ml su

Hazırlanışı
Bal kabakları temizlenip tüm malzeme ile karıştırılır. 180 derece fırında 75 dakika kapağı açık şekilde pişirilir. Pişen ürünler robotta çekilip pürüzsüz kıvamda servis edilir.


Afiyet olsun.

Yemek bir mutluluktur. 16 yaşımda babamın yanında çırak olarak başladığım ilk gün, en çok insanların yemek yerken yaşadıkları mutluluk dikkatimi çekmişti. O günden itibaren her gün misafirlerimi daha fazla mutlu edebilmek için sevgiyle mutfak tezgahında çalıştım, bu sevginin lezzet ve mutluluk ağacımı daha da büyüttüğünü fark ettim. Lezzetli yemekler, mutlu yüzler.

Fırat Siriş
Executive Chef

Her zaman için yemekler; daha sağlıklı, daha lokal ve daha sürdürülebilir olmalı. Mevsiminde toplanmalı ve yavaşça pişirilmeli. Çünkü 1862 Restaurant’ta misafirlerimize hazırladığımız lezzetli tabaklar sadece tattıkları o anda değil, bugünü hatırladıkları her anda yüzlerini gülümsetmeli.

Benzersiz ve doyumsuz bir gastronomi merakına sahip Fırat Siriş, mutfağa olan yaklaşımıyla hepimize lezzetli bir yemeğin mutluluğunu öğretti. Onun imzasını taşıyan bir tabak, farklı kokuları ve lezzetleri birleştiren yaratıcı bir yaklaşımın sanat eserine dönüşüyor.